• World Tour
  • International Fistball Association

Blumenau (500)

  1. Ginástica – Novo Hamburgo → 500
  2. Mercês – Curitiba → 400
  3. Duque – Curitiba → 300
  4. Condor – São Bento do Sul
  5. Sogipa – Porto Alegre → 225
  6. Guarani – Blumenau → 200
  7. Duque B – Curitiba
  8. Pomerode
  9. Santa Felicidade – Curitiba
  10. Reds – Blumenau
  11. Condor B – São Bento do Sul

Vaihingen/Enz (500)

  1. Pfungstadt → 500
  2. Käfertal → 400
  3. Brettorf
  4. Vaihingen
  5. Calw
  6. Unterhaugstett
  7. Stammheim → 180
  8. Neuendorf
  9. Wigoltingen → 145
  10. Waldrennach
  11. Oberentfelden
  12. Jona

Münzbach (500)

  1. Union Greisinger Münzbach → 500
  2. TUS Kremsmünster 1 → 400
  3. Union St. Leonhard
  4. TUS Kremsmünster 2
  5. FTA U18/1
  6. SPG Tollet/Peuerbach
  7. SC Höhnhart
  8. FTA U18/2
  9. AWN TV Enns
  10. Union Waldburg
  11. Askö Seekirchen → 120
  12. Union Hofkirchen
  13. FTA U18/3
  14. Askö Laakirchen Papier
  15. Union Arbing
  16. ÖTV TV Perg
  17. Askö Schwertberg

Elgg (500)

  1. FG Elgg-Ettenhausen 1 → 500
  2. STV Wigoltingen → 400
  3. Faustball Widnau → 300
  4. STV Oberentfelden
  5. SSV Bozen → 225
  6. FG Rickenbach-Wilen
  7. Faustball Affeltrangen → 180
  8. FG Elgg-Ettenhausen 2

Stuttgart (Major)

  1. Union COMPACT Freistadt
  2. Union Tigers Vöcklabruck → 800
  3. TV Vaihingen/Enz 1
  4. DSG UKJ Froschberg → 500
  5. UFG Sparkasse Grieskirchen/Pötting → 450
  6. AWN TV Enns → 400
  7. TSV Pfungstadt → 360
  8. FBC ABAU Urfahr
  9. TV Käfertal → 290
  10. TSV Calw → 260
  11. SVD Diepoldsau/Schmitter
  12. TV Waibstadt → 220
  13. TV Stammheim → 200
  14. TV Vaihingen/Enz 2
  15. TSV Hagen
  16. TV Oberndorf
  17. Union Waldburg → 140

Rosario (500)

  1. SOCIEDADE GINASTICA NOVO HAMBURGO → 500
  2. SOGIPA → 400
  3. CIRCULO CULTURAL ARGENTINO ALEMAN ROSARIO → 300
  4.  CLUB GIMNASTICO ALEMAN LLANQUIHUE → 250
  5. COLEGIO SOL DE FUNES
  6. ELDORADO/MERCES
  7. PUNTA CHICA → 180
  8. PUNTA CHICA B
  9. SOCIEDAD ALEMANA GIMNASTICA VILLA BALLESTER → 145
  10. ROSARIO B

Geelong (250)

  1. Bay City
  2. FC Melbourne
  3. Das Fist
  4. Renegades
  5. Westside Wombats → 112,5
  6. FC Geelong

Karlsdorf (500)

  1. TV Waibstadt → 500
  2. TV Käfertal → 400
  3. TV Stammheim → 300
  4. TV Unterhaugstett
  5. NLV Vaihingen → 225
  6. TSG Tiefenthal
  7. TSV Karlsdorf
  8. FG Griesheim
  9. TV Vaihingen Enz 1
  10. TV Waldrennach
  11. TV Schweinfurt-Oberndorf → 120
  12. TV Segnitz
  13. Froschberg → 100
  14. TSV Grafenau 1
  15. Hammer SC
  16. TV Hohenklingen
  17. Seekirchen → 70
  18. Gärtringen
  19. TB Oppau
  20. TV Vaihingen Enz 2
  21. TSV Grafenau 2

Curitiba (500)

  1.  1. Duque de Caxias → 500
  2. Merces → 400
  3. Sociedade Ginastica de Novo Hamburgo → 300
  4. Sogipa → 250
  5. Guarani → 225
  6. Duque de Caxias B
  7. Condor
  8. Reds Fistball
  9. Merces B
  10. Santa Felicidade
  11. Novo Hamburgo

Merces (500)

  1. Clube Duque de Caxias → 500 
  2. Sociedade Ginástica de Novo Hamburgo  → 400
  3. Sociedade Ginástica de Porto Alegre → 300 
  4. Clube Mercês → 250 
  5. Novo Hamburgo  
  6. Clube Duque de Caxias B  
  7. Guarani Esporte Clube  → 180
  8. Sogipa B  
  9. Pomerode  
  10. Santa Felicidade