• World Tour
  • International Fistball Association

Leipzig (500)

  1. Diepoldsau (CH) → 500
  2. TV Enns (AUT) → 400
  3. DSG UKJ Froschberg (AUT) → 300
  4. TV Stammheim → 250
  5. SV Moslesfehn
  6. TV Brettorf
  7. Rendel → 180
  8. Stern Kaulsdorf
  9. VfL Kellinghusen → 145
  10. Merseburg
  11. Kubschütz
  12.  Kubschütz 2
  13. TSV Bardowick
  14. SV 1975 Zeulenroda
  15. SV Lok Rangsdorf
  16. TV Hallerstein
  17. SV Groitzsch
  18. Diepoldsau (CH) 2
  19. TK Hannover
  20. SVS Delitzsch
  21. SV Groitzsch 2
  22. TuS Obergrochlitz
  23. MSV Buna Schkopau
  24. SC DHfK Leipzig

Bolzano (250)

  1. SVD Diepoldsau → 250
  2. Grieskirchen 2 → 200
  3. TUS Kremsmünster 1
  4. TSV Waldkirch → 125
  5. Grieskirchen 1
  6. TUS Kremsmünster 2
  7. AWN TV Enns → 90
  8. STV Oberentfelden
  9. SV Wacker Burghausen
  10. SSV Bozen 1 → 65
  11. FG Elgg-Ettenhausen → 60
  12. Bozen East Coast
  13. Union Waldburg
  14. SSV Bozen Youngsters

Leonding (500)

  1. Froschberg → 500
  2. Freistadt
  3. Stammheim → 300
  4. Laakirchen
  5. Münzbach → 225
  6. Waldburg
  7. PSV Wien
  8. Vöcklabruck → 160
  9. Enns → 145
  10. Höhnhart → 130
  11. Franking → 120
  12. Laa /Thaya

Santiago (250)

  1. Selección Chile Sub 18 – B
  2. Club Deportivo Manquehue “18 de septiembre” → 200
  3. Gimnastico Aleman de Llanquihue
  4. Club Barua de Los Ángeles
  5. Faustbier
  6. Club Manquehue “All blacks”
  7. Escuela Militar A
  8. Club Manquehue “All whites”
  9. Selección Chile Sub 18 – A
  10. Club Manquehue “Old Cracks”
  11. Escuela Militar B
  12. Colegio Eloisa Diaz
  13. Tiki Cola
  14. All Manquehue

Reichenthal (250)

  1. Waldburg
  2. Enns
  3. Gärtingen 2
  4. Bad Kreuzen
  5. Traun
  6. Franking → 100
  7. Froschberg
  8. Nussbach
  9. Hirschbach
  10. Seekirchen
  11.  Reichenthal
  12. Gärtringen 1
  13. Freistadt
  14. Linz AG
  15. Grieskirchen
  16. Peilstein → 37,5
  17. Zwettl
  18. Heining

Widnau (Major)

1 TSV Hagen 1860 → 1000

2 TV Vaihingen/Enz 3

3 Faustball Widnau → 600

3 STV Oberentfelden

5 Union Tigers Vöcklabruck → 450

5 FG Riwi 1

7 TV Vaihingen/Enz 1

7 TSV Jona → 360

9 TSV Waldkirch

9 TuS Kremsmünster

11 DSG UKJ Froschberg → 240

11 TV Segnitz

13 TV Eibach 03

13 Union Comp. Freistadt

15 TV Vaihingen/Enz 2

15 STV Walzenhausen

17 SVD Diepoldsau-Schmitter → 140

17 TV Unterhaugstett

19 Polizei SV Wien

19 TV Rebstein

21 FG Riwi2

21 Faustball Solingen

23 STV Affeltrangen

23 TV Stammheim → 80

Bademeusel (250)

  1. Vfk Berlin
  2. SG Bademeusel  M35
  3. SG Bademeusel 1
  4. Langebrücker BSV
  5. Heidenauer SV
  6. DJK Süd Berlin
  7. Mein Lieblingsteam
  8. SG Bademeusel 2
  9. Sachsenauswahl U 18
  10. SV Walddorf
  11. Langebrücker BSV
  12. SV Lok Schleife
  13. SG Stern Kaulsdorf M45
  14. Muckenbande
  15. SV Lok Rangsdorf

Jona (Major)

  1. Tigers Vöcklabruck → 1000
  2. Team Brasilien B
  3. SVD Diepoldsau → 600
  4. TSV Waldkirch
  5. DSG UKJ Froschberg → 450
  6. Team Brasilien A
  7. FB Neuendorf
  8. SSV Bozen → 320
  9. AWN TV Enns → 290
  10. TSV Jona → 260
  11. TuS Raiffeisen Kremsmünster
  12. TV Stammheim → 220
  13. TV Vaihingen/Enz 2
  14. Team Argentinien A
  15. Club Manquehue
  16. TV Vaihingen/Enz 1
  17. STV Oberentfelden
  18. NLV Vaihingen → 130
  19. FG Elgg-Ettenhausen → 120
  20. TV Käfertal
  21. TV Unterhaugstett
  22. FG Rickenbach-Wilen
  23. TV Segnitz
  24. Union Waldburg
  25. VfL Kellinghusen → 60
  26. Team Argentinien B
  27. ASKÖ Seekirchen → 40
  28. Team Namibia

Frohnleiten (250)

  1. TUS Kremsmünster 2
  2. Union Schwanenstadt → 200
  3. TUS Kremsmünster 1
  4. SV MM 2
  5. SVU Innsbruck
  6. ATV Drösing
  7. SV MM 1
  8. TS Deutschlandsberg
  9. Union Waldburg
  10. UKJ Froschberg → 65
  11. Union Graz
  12. ESV Selzthal
  13. Union Ottakring

Rohrbach (500)

  1. SG Novo Hamburgo
  2. Union Compact Freistadt
  3. ASKÖ Linz Urfahr
  4. Union Tigers Vöcklabruck → 250
  5. UFG Sparkasse Grieskirchen/Pötting → 225
  6. DSG UKJ Froschberg → 200
  7. Team HLSZ
  8. TSV Ottenshiem
  9. Polizei SV Wien
  10. Union Waldburg
  11. ASKÖ Laakirchen
  12. Union Wolkersdorf
  13. Union Nußbach
  14. Union Arnreit
  15. TV Kagran
  16. UFBC Rohrbach-Berg
  17. TSU St. Veit/Pongau

Santiago (250)

  1. Club Manquehue/18 de septiembre → 250
  2. Club Manquehue/ Bicentenario
  3. Club Gimnastico Aleman de Llanquiehue 2
  4. Club Barua
  5. Club Gimnastico Aleman de Llanquiehue 1
  6. Club Manquehue/ All Whites
  7. Club Manquehue/ Old Cracks
  8. All Blacks
  9. All Manquehue
  10. Tikicola
  11. Arsenalgas
  12. Colegio Elosia Dias

Dennach (500)

  1. TV Schweinfurt-Oberndorf → 500
  2. TV Unterhaugstett
  3. TV Wünschmichelbach
  4. NLV Vaihingen → 250
  5. STV Wigoltingen → 225
  6. TV Stammheim → 200
  7. TV Waldrennach
  8. TV Rendel → 160
  9. TV Waibstadt → 145
  10. TSV Dennach

Chennai (250)

1.Telangana Risers →250

2. Chennai Lions →200

3. Namakkal Aeros →150

4. United Sports Club →125

5. Salem Fisters →112,5

5. Puducherry Crushers →112,5

5. West Bengal Club →112,5

5. Kanchi Storms →112,5

9. AP Thunders →72,5

9. Rajesthan Rangers →72,5

9. Karur Tigers →72,5

9. Bangalore Stunners →72,5

9. Kovai Rockers →72,5

9. Kerala Blasters →72,5

9. Universal Sports Found. →72,5

9. Thirunalveli Huskers →72,5

Münzbach (750)

  1. AWN TV Enns →750
  2. Union Tigers Vöcklabruck →600
  3. Union Compact Freistadt →450
  4. DSG UKJ Froschberg 1 →375
  5. TUS Kremsmünster 1
  6. FBC ABAU Askö Urfahr
  7. FTA u18 1
  8. Union Waldburg 1
  9. TV Stammheim →217,5
  10. Union Greisinger Münzbach →195
  11. Union St. Leonhard 1
  12. FTA u18 3
  13. ASKÖ Laakirchen Papier
  14. SSV Bozen →135
  15. FTA u18 2
  16. UFG Grieskirchen/Pötting →112,5
  17. DSG UKJ Froschberg 2
  18. AWN TV Enns 2
  19. Union Arbing
  20. TV Ottensheim
  21. PSV Wien
  22. SC DHfK Leipzig
  23. TUS Kremsmünster 2
  24. SC Höhnhart →52,5
  25. ASKÖ Schwertberg
  26. Union Haidlmair Nussbach
  27. Union Bad Kreuzen
  28. Union Tigers Vöcklabruck 2
  29. DSG Union Hirschbach
  30. Union Waldburg 2
  31. Union Bad Kreuzen 2
  32. Union St. Leonhard 2

Schärding (250)

  1. Union Zell
  2. Union Braunau 1
  3. ASVÖ Höhnhart →150
  4. SPG Schärding →125
  5. Union Tollet
  6. Union Schwanenstadt →100
  7. Union Franking →90
  8. DSG UKJ Froschberg
  9. Union Reichenthal
  10. Union Braunau 2

Vaihingen/Enz (750)

  1. TSV Calw →750
  2. SVD Diepoldsau →600
  3. TV Vaihingen/Enz →450
  4. TV Unterhaugstett
  5. TSV Pfungstadt →337,5
  6. TV Stammheim →300
  7. FBC Offenburg →270
  8. TV Käfertal
  9. STV Wigoltingen →217,5
  10. TSV Jona →195
  11. TV Waldrennach
  12. TV Oberndorf
  13. FG Neuendorf
  14. FG Riwi
  15. Faustball Widnau →120
  16. TV Vaihingen/Enz 2
  17. TV Vaihingen/Enz 3
  18. Schweiz U18

Rosario (750)

  1. C.C.A.A. Rosario →750
  2. Sogipa → 600
  3. SG Novo Hamburgo → 450
  4. Clube Merces → 375
  5. Colegio del Sol
  6. Manquehue →300
  7. El Dorado
  8. Punta Chica A → 240
  9. Villa Ballester → 217,5
  10. Punta Chica B

Porto Alegre (Major)

  1. Ginástica/Rissul – Novo Hamburgo → 1000
  2. Clube Duque de Caxias  → 800
  3. NH 2010
  4. Sogipa A → 500
  5. CCAA Rosário → 450
  6. Guarani Esporte Clube Blumenau → 400
  7. Clube Duque de Caxias B
  8. Clube Mercês → 320
  9. Novo Hamburgo
  10. Pomerode
  11. Polisport
  12. Sol de Funes
  13. Club Aleman de Punta Chica → 200
  14. POA
  15. Club Gimnastico Aleman Llanquihue
  16. Sociedad Alemana de Gimnasia Villa Ballester → 150

Stuttgart (750)

  1. TSV Pfungstadt →750
  2. TV Oberndorf
  3. Union Compact Freistadt → 450
  4. DSG UKJ Froschberg → 375
  5. AWN TV Enns → 337,5
  6. TK Hannover
  7. TSV Calw → 270
  8. TV Stammheim → 240
  9. UFG Grieskirchen/Pötting → 217,5
  10. TV Käfertal → 195
  11. NLV Vaihingen
  12. FBC Offenburg
  13. ASKÖ Seekirchen
  14. TV Hohenklingen → 135
  15. Nationalmannschaft Polen

Elgg (750)

  1. Union Tigers Vöcklabruck → 750
  2. SVD Diepoldsau-Schmitter → 600
  3. STV Wigoltingen 1 → 450
  4. TSV Waldkirch → 375
  5. STV Oberentfelden
  6. TV Augsburg
  7. FG Rickenbach-Wilen
  8. FG Elgg-Ettenhausen 2
  9. STV Wigoltingen 2
  10. FB Neuendorf
  11. TSV Jona 1 → 180
  12. STV Walzenhausen
  13. STV Affeltrangen
  14. FG Elgg-Ettenhausen 1 → 135
  15. TSV Jona 2

Novo Hamburgo (750)

  1. SG Novo Hamburgo → 750
  2. Clube Duque de Caxias → 600
  3. Associação São Bentense / Condor – São Bento do Sul → 450
  4. Sogipa → 375
  5. CCAA Rosário → 337,5
  6. Clube Mercês → 300
  7. Guarani Esporte Clube – Blumenau → 270
  8. Sogipa B
  9. Club Manquihue → 217,5
  10. Floripa
  11. Rio Branco
  12. Ginástica B
  13. Club Gimnastico Aleman Llanquihue → 150
  14. Club Aleman de Punta Chica → 135
  15. Unidos do ABC

Karlsdorf (750)

  1. FBC Offenburg → 750
  2. TV Stammheim → 600
  3. TSV Pfungstadt → 450
  4. TV Unterhaugstett → 375
  5. TV Waldrennach
  6. TV Schweinfurt-Oberndorf → 300
  7. TV Segnitz → 270
  8. TV Käfertal → 240
  9. TV Waibstadt → 217,5
  10. TV Wünschmichelbach
  11. TuS Kremsmünster → 180
  12. TSG Tiefenthal
  13. TB Oppau
  14. Ohligser TV
  15. TV Vaihingen Enz
  16. DSG UKJ Froschberg → 112,5
  17. NLV Vaihingen → 105
  18. Dieburg
  19. Gärtringen
  20. Dörnberg
  21. TV Hohenklingen → 75
  22. Grafenau
  23. Karlsdorf

Curitiba (500)

  1. Clube Duque de Caxias → 500
  2. Sociedade Ginástica Novo Hamburgo/Rissul → 400
  3. Clube Mercês → 300
  4. Sogipa – Sociedade Ginástica Porto Alegre → 250
  5. Condor / São Bento do Sul → 225
  6. Clube Duque de Caxias B
  7. Sociedade Ginástica Novo Hamburgo/Rissul B
  8. Pomerode
  9. Guarani Esporte Clube → 145
  10. Sogipa – Sociedade Ginástica Porto Alegre B
  11. Guarani Esporte Clube B
  12. Picarras
  13. Old Brothers
  14. Floripa

Santiago (250)

  1. Club Manquehue (CHI) → 250
  2. Club Manquehue II (CHI)
  3. Club Barúa (CHI)
  4. Old Cracks (CHI)
  5. Club Manquehue Juvenil (CHI)
  6. All Blak’s (CHI)
  7. All White’s (CHI)
  8. Peñalolén (CHI)
  9. Club Manquehue Reds (CHI)
  10. Ñuñoa (CHI)

Merces (500)

  1. SG Novo Hamburgo (BRA) → 500
  2. Clube Mercês (BRA) → 400
  3. Duque de Caxias (BRA) → 300
  4. Condor Sao Bento do Sul (BRA) → 250
  5. Novo Hamburgo (BRA)
  6. Sogipa Porto Alegre (BRA) → 200
  7. Guarani Esporte Clube (BRA) → 180
  8. Clube Mercês B (BRA)
  9. Teuto PR (BRA)
  10. Pomerode SC (BRA)