• World Tour
  • International Fistball Association

Results Women

Copa Porto Alegre Internacional

  1. Clube Duque de Caxias (BRA) → 1.000
  2. Clube Duque de Caxias B (BRA)
  3. SOGIPA Porto Alegre (BRA) → 600
  4. S.G. Novo Hamburgo (BRA) → 500
  5. Clube Merces (BRA) → 450
  6. C.C.A.A. Rosario (ARG) → 400
  7. Florianopolis (BRA) → 360

XXII Torneio Internacional Novo Hamburgo

  1. SOGIPA Porto Alegre B (BRA)
  2. SOGIPA Porto Alegre (BRA) → 800
  3. SG Novo Hamburgo (BRA) → 600
  4. Florianópolis (BRA) → 500
  5. Clube Mercês (BRA) → 450
  6. SG Novo Hamburgo (BRA)
  7. Camaquã (BRA)

38. Internationales Faustballturnier TSV Karlsdorf

  1. TSV Dennach (GER) → 250
  2. TV Bretten (GER)
  3. TSV Karlsdorf (GER)
  4. TV Öschelbronn (GER) → 125
  5. TV Stammheim (GER) → 112,5
  6. TV Vaihingen/Enz (GER) → 100
  7. Ohligser TV (GER)
  8. ESG Karlsdorf (GER)
  9. Ohligser TV 2 (GER)
  10. TSG Tiefenthal (GER)

wtv-Stuttgart Open Stammheim

  1. TSV Calw (GER) → 1.000
  2. FBC Linz Urfahr (AUT)
  3. TSV Dennach (GER) → 600
  4. TSV Jona (SUI) → 500
  5. Ahlhorner SV (GER) → 450
  6. Union Nussbach (AUT) → 400
  7. ASKÖ Laakirchen (AUT)
  8. Union Freistadt (AUT)
  9. SV Tannheim (GER)
  10. TV Öschelbronn (GER) → 260
  11. ASVÖ SC Höhnhardt (AUT)
  12. SK Vöest Linz (AUT)

Wedding Cup Berlin

  1. TK zu Hannover (GER) → 250
  2. VfL Kellinghusen (GER) → 200
  3. Wardenburger TV (GER)
  4. SG Stern Kaulsdorf (GER)
  5. TK Hannover II (GER)
  6. TSV Schülp (GER)
  7. Lemwerder TV (GER)
  8. TV Schwabach (GER)
  9. TSV Wiemersdorf (GER)
  10. TuS Wakendorf (GER)

Frühlingsturnier Vaihingen

  1. TSV Jona (SUI)750
  2. TSV Calw (GER)600
  3. TSV Dennach (GER)450
  4. TV Segnitz (GER)
  5. TV Oberentfelden (SUI)
  6. TV Öschelbronn (GER)300
  7. TV Stammheim (GER)270
  8. SVD Diepoldsau (SUI)
  9. TV Vaihingen/Enz (GER)
  10. TV Obernhausen (GER)

TKH-Turnier Hannover

  1. Ahlhorner SV (GER)250
  2. TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
  3. TV Jahn Schneverdingen (GER)
  4. SV Moslesfehn II (GER)
  5. TV GH Brettorf (GER)112,5
  6. TSV Schülp I (GER)
  7. VfL Kellinghusen I (GER)90
  8. MTV Hammah (GER)
  9. SV Moslesfehn I (GER)
  10. TK zu Hannover II (GER)
  11. TV Voerde (GER)
  12. TSV Bardowick (GER)

Floodlight Cup Waldrennach

  1. TSV Calw (GER) → 100
  2. TSV Dennach (GER) → 80
  3. TV Bretten (GER)
  4. TV Obernhausen (GER) → 50
  5. TV Unterhaugstett (GER)
  6. TV Stammheim (GER)

Campeonato Apertura Manquehue

  1. CM Manquehue I (CHL) → 100
  2. CGA Llanquihue II (CHL)
  3. CM Manquehue II (CHL)
  4. CM Manquehue III (CHL)
  5. Club Barúa (CHL)
  6. CGA Llanquihue (CHL) I → 40

Pfingstturnier Dennach

  1. TSV Dennach (GER) → 1000
  2. TSV Calw (GER)→ 800
  3. VfL Kellinghusen (GER)→ 600
  4. TV Unterhaugstett (GER)→ 400

Int. Deutsches Turnfest Berlin

  1. TSV Jona (SUI) → 1000
  2. TSV Bayer Leverkusen (GER)
  3. SG Stern Kaulsdorf (GER)
  4. Ohligser TV (GER)
  5. TV Eibach 03 (GER)
  6. VfL Kellinghusen (GER)400
  7. Union Nußbach (AUT)
  8. Braschosser TV (GER)
  9. VfK Berlin (GER)
  10. TK Hannover II (GER)260

Obersee Masters Jona

  1. Team Germany I
  2. Union Nussbach (AUT) → 800
  3. TSV Jona (SUI) → 600
  4. SOGIPA (BRA) → 500
  5. FBC Askö Urfahr (AUT) → 450
  6. Team Austria
  7. Team Germany II
  8. TSV Calw (GER) → 320
  9. Ohligser TV (GER)
  10. ASKÖ Laakirchen (AUT)
  11. S.G. Novo Hamburgo (BRA) → 240
  12. VfK Berlin (GER)
  13. Bayer Leverkusen (GER)
  14. TV Stammheim (GER)
  15. VfL Kellinghusen (GER) → 160